Nasza cera nie zawsze wygląda tak byśmy tego chciały. Często jest zmęczona, z przebarwieniami, a do tego sucha i szara. Warto jest zadbać o nią odpowiednio, aby jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem bez zmarszczek i widocznych niedoskonałości. Na szczęście na rynku mamy ogromny wybór produktów do pielęgnacji, trzeba tylko wiedzieć co wybrać dla siebie i jak w prawidłowy sposób dbać o naszą cerę. 

Codzienna rutyna

Pielęgnacja skóry twarzy - jak robić to dobrze?Po pierwsze należy pamiętać, że nasza twarz narażona jest na wiele czynników zewnętrznych, które osłabiają jej stan. Makijaż, powietrze, które nie jest najczystsze, dym papierosowy, brud oraz kurz, z którym mamy do czynienia na co dzień. Ważnym więc elementem w codziennej pielęgnacji jest mycie jej płynem do twarzy, zarówno rano jak i wieczorem. Jeśli zaś nosimy makijaż bądź kremy z filtrem SPF (co z kolei jest kolejną istotną kwestią, dlaczego warto ich używać), powinniśmy zmywać naszą twarz dwuetapowo. Co to znaczy? Po pierwsze konieczne jest użycie olejku do zmywania lub płynu micelarnego (który jak nie wszyscy wiedzą, należy później umyć i nie wolno zostawiać go na twarzy), a następnie umycie twarzy np. specjalną pianką. Na tak oczyszczoną twarz należy nałożyć tonik w celu wyrównania jej PH. A później zastosować kolejne bogate odżywczo kosmetyki.

Nawilżanie i pielęgnacja

Bardzo istotnym elementem jest używanie dodatkowych kosmetyków, które nawilżą twarz i ją odżywią. Kiedy i jak ich używać? Z czym je łączyć? Kosmetyki jakich należy dość często używać to:

  • maseczka nawilżająca lub w płachcie, którą najlepiej używać na noc, zaraz po nałożeniu toniku. Maseczka doskonale nawilża przez noc i odżywia skórę. Najlepiej używać jej 2 razy w tygodniu,
  • serum np. z witaminą C, wyrównuje koloryt (trzeba używać łącznie z kremem z filtrem SPF). Po serum nakładamy krem na co dzień, a na to krem z SPF. Można używać codziennie, nie wolno łączyć z niacynamidem,
  • ampułki do pielęgnacji, używane po toniku, ale przed kremem na co dzień. Składniki odżywcze w nich zawarte zregenerują skórę, a regularne stosowanie da oczekiwane rezultaty. Najlepiej korzystać 1-2 razy w tygodniu,
  • peeling gruboziarnisty, enzymatyczny bądź kawitacyjny (urządzenie do używania w domu). Peeling złuszcza i oczyszcza naszą skórę i jest bardzo ważny w pielęgnacji. Bardzo pomaga zachować jej odpowiedni stan.

Nasza skóra wymaga odpowiedniego podejścia i często też cierpliwości. Warto zadbać o nią każdego dnia, aby wyglądała świeżo i pięknie. Każda kobieta chce cieszyć się młodym wyglądem, zdrową cerą bez zmarszczek i niedoskonałości. Codzienna rutyna pomoże ją wygładzić i sprawi, że będziemy cieszyć się efektem nieskazitelnej cery bardzo długo.