Zabawki dla psa i kota przydadzą się w każdym domu, gdzie mieszkają zwierzaki. Na szczęście na rynku znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań, jakie dopasujemy do potrzeb pupila. Czworonogi uwielbiają codzienną zabawę ze swoimi opiekunami. W tym wypadku sprawdzą się przydatne zabawki, jakie dadzą sporo radości zwierzakom. Jakie zabawki wybrać i co oferują producenci?

Zabawki dla kota

Koty uwielbiają następujące zabawki:

  • Wędki - to jedno z najbardziej cenionych rozwiązań. Składają się z kijka i linki, na jakiej umieszczona jest zabawka. To dystansowa zabawka, jaka pozwala imitować pogoń za zwierzyną. 
  • Interaktywne zabawki - to hit ostatnich czasów. Zapewniają rozrywkę każdemu zwierzakowi i pobudzają zmysły. W sklepach znajdziemy przykładowo urządzenia typu labirynt na karmę. 
  • Pluszowe myszki i piłeczki - drobne zabawki typu piłki doskonale spełnią swoją rolę. Pamiętajmy o tym, że często ulegają one zagubieniu. 
  • Maty węchowe - taki przedmiot rozwija kota intelektualnie oraz fizycznie. Ponadto, ma działanie terapeutyczne i zajmuje czas pupila. 
  • Kopacze - to podłużne, miękkie zabawki z pluszu. Cieszą się ogromnym uznaniem wśród kotów. 

Szeroki wybór sprawia, ze każdy opiekun kota znajdzie to, co spodoba się zwierzakowi. 

Zabawki dla psa

Idealne zabawki dla psa i kotaNajpopularniejszym rozwiązaniem dla psa są świecące i miękkie piłeczki, za jakimi może gonić psiak. W tym wypadku sprawdzą się nawet klasyczne piłki, z jakich korzystają dzieci. Dzięki temu pies wybiega się na dworze, odpoczywając później w domu. Nie zapominajmy o pluszakach i gryzakach, które pozwolą na rozładowanie energii pupila. Psy lubią gonić i gryźć różne przedmioty, dlatego jak najbardziej wskazane są gryzaki różnego rodzaju. W tym wypadku pomocne są też maty węchowe, które były już wyżej wspominane. Rozwiną one psa nie tylko fizycznie, lecz także intelektualnie. 

Każdy pupil powinien mieć swoje miejsce do zabawy oraz wypoczynku. Pamiętajmy o tym, że istniej wiele zabawek dla psów i kotów, jakie pozwolą rozładować energię i rozwinąć umiejętności zwierzaka. Opiekunowie chętnie stawiają na wytrzymałe zabawki, jakie nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. Gdzie zakupimy te produkty? Bardzo dobrym pomysłem jest zakup w internetowym sklepie, gdzie skorzystamy z szerokiej oferty i atrakcyjnej ceny. Bez wychodzenia z domu można zamówić dla swojego psa lub kota cały komplet zabawek, jaki da mu sporo radości. Niektóre typy nadają się do zabawy nawet na zewnątrz, co daje jeszcze więcej frajdy.