Podczas urządzania dziecięcych pokojów wiele osób zastanawia się nad doborem właściwych akcesoriów. Wyposażenie powinno być zarówno atrakcyjne dla pociech, jak i praktyczne. Wśród modnych rozwiązań odnaleźć można różnego rodzaju meble. Jak zaaranżować pokój dziecięcy, aby spełnił oczekiwania domowników?

Wybór mebli dla dziecka

Jak funkcjonalnie zaaranżować pokój dziecięcy?Poszukując odpowiednich mebli odnaleźć można przedmioty w różnych kolorach i wykonane z odmiennych tworzyw. Do najchętniej wybieranych zalicza się akcesoria z drewna. Ważne jest to, aby nie posiadały ostrych kantów. Popularnym rozwiązaniem jest wyposażenie z desek z zaokrąglonymi końcami. Można tu odnaleźć zwykłe łóżka pojedyncze oraz modele piętrowe. Za ciekawe rozwiązanie uznaje się moduły złożone z biurka i umieszczonego nad nim łóżka. Taka opcja sprawdzi się w pokojach o niewielkiej powierzchni. Dla zaoszczędzenia miejsca w pomieszczeniach, w których przebywa dwoje dzieci, można zdecydować się na łóżka rozsuwane. Po ich rozłożeniu pojawiają się tu dwa miejsca do spania na różnej wysokości.

Wybierając odpowiednie szafki i komody warto zdecydować się na modele z mechanizmem zabezpieczającym przed trzaskaniem. Jedną z korzystnych opcji w niewielkich mieszkaniach są też szafy wnękowe. Jeśli pociecha posiada wiele książek, zabawek lub akcesoriów, dobrym rozwiązaniem będą też montowane na ścianach półki. W pokojach małych uczniów funkcjonalną opcją będą biurka z regulacją wysokości.

Praktyczne akcesoria do pokoju

W pokoju dziecka warto umieścić dywan. Miękka warstwa nie tylko nada pomieszczeniu przytulności, ale też zapewni pociechom ciepłą i bezpieczną strefę zabaw. Takie akcesorium stłumi odgłosy tupania i głośnych śmiechów. Możliwe jest odnalezienie dywanów przyjaznych dla osób z alergiami. Jeśli pociecha chodzi już do szkoły, warto przywiązać szczególną wagę do wyboru biurkowego krzesła. Również w tej kategorii można odnaleźć elementy dopasowywane do wzrostu pociechy. Regulacji ulega nie tylko wysokość siedzenia, ale też oddalenie oparcia.

Aranżując dziecięcy pokój nie należy zapominać o dopasowaniu wystroju do gustu pociechy. Możliwe jest odnalezienie kap, poduszek i plakatów nawiązujących do ulubionych bajek lub zainteresowań. Warto zwrócić też uwagę na kolorystykę wnętrza. Intensywne odcienie żółci i pomarańczowego mogą mieć energetyzujący wpływ na organizm i utrudniać zasypianie. Dobrym wyborem będą tutaj odcienie zieleni, szarości, błękitów, różu oraz połączenia bieli i czerni. Pokój za atrakcyjnym wystrojem może być jednocześnie wygodny i praktyczny.