Każda kobieta, aby mieć dobre samopoczucie musi czuć się dobrze w swojej skórze oraz w swoim ubraniu. Nic tak nie podkreśli naszej urody jak dobrze dobrana odzież, która uwydatni to, co chcemy pokazać a odwróci uwagę od niedoskonałości. Tylko jak odpowiednio określić swój typ sylwetki? Ważne jest przede wszystkim dokładne zmierzenie ciała i zestawienie ze sobą tych wymiarów. Ułatwi nam to określenie proporcji naszego ciała. A więc nie boimy się centymetra, tylko odważnie działamy, aby znaleźć ubranie idealne.

Nie wiesz jak określić typ sylwetki? Przedstawiamy trzy najbardziej znane typy sylwetek damskich.

  • Typ gruszka

Jeśli Twoja sylwetka to smukłe ramiona, wąska talia a do tego pełne biodra i krągłe pośladki to zdecydowanie jest to typ sylwetki gruszka. Ten typ sylwetki, choć wydaje się dość problematyczny, jest bardzo kobiecy i seksowny. Szersze biodra i smukła talia od zawsze były symbolem kobiecości. Ważne jest, aby kierować się dwoma zasadami wyszczuplić dół i dodać objętości górze. Mniejszy biust optycznie uwypuklisz za pomocą wszelkiego rodzaju falbanek i marszczeń. Dobrym pomysłem są także sukienki, które zniwelują duże dysproporcje sylwetki. Mogą to być zarówno sukienki ołówkowe jak i i takie z bufiastymi ramionami.

Przy dolnych partiach ciała wzorem gwiazd takich jak np. Jennifer Lopez możesz podkreślać swoje krągłości obcisłymi spodniami lub legginsami. Jeśli jednak nie do końca odpowiada ci ten styl, możesz założyć spodnie w kant z lekko rozszerzanym dołem i buty na słupkach. Dobrym pomysłem są również rozkloszowane spódnice.

Wystrzegać się natomiast należy dopasowanych bluzek, spodni rurek i biodrówek.

  • Typ klepsydra

Chcesz wyglądać świetnie? Dopasuj ubranie do Twojego typu  sylwetkiTen typ sylwetki uważa się za najbardziej pożądany. Jeśli twoje ramiona i biodra maja podobne proporcje, duży lub średni biust, a talia jest wyraźnie zarysowana, to znaczy, że jesteś posiadaczką sylwetki klepsydra.

Typy sylwetek klepsydra charakteryzują się tym, iż bez względu na to czy jesteś bardziej szczupła, czy masz okrąglejsze kształty, większość ubrań będzie leżała na Tobie znakomicie.

Zdecydowanie najlepiej będziesz wyglądać fasonach, które podkreślają talię tj. sukienki, ołówkowe spódnice czy talkowane spodnie. Doskonale tez podkreślą twoje kształty bluzki lub sukienki z dekoltem V lub kopertowym.

Czego powinny unikać posiadaczki tego typu figury? Przede wszystkim ubrań oversize’owych tak modnych w każdym sezonie. Odzież ta, zakrywa bowiem największe atuty tej sylwetki, czyli wąską talię, a tym samym całą sylwetkę. Szerokie, workowate spodnie też nie będą korzystnie wyglądać.

  • Typ jabłko

Jeśli masz proporcjonalne ramiona, obfity biust oraz brzuch bez wcięcia w talii, a twoim atutem są zgrabne łydki to zdecydowanie Twoja sylwetka jest typem jabłka.

Na co zwracać uwagę przy tym typie sylwetki? Przede wszystkim warto skupić się na zaakcentowaniu niewidocznej talii oraz podkreśleniu atutów, czyli dużego kobiecego biustu i smukłych nóg. Pomogą Ci w tym np. bluzki z dekoltem V, sukienki odcinane w talii oraz

Typy sylwetki jabłko, czego się wystrzegać? Przy tym rodzaju sylwetki należy koniecznie zrezygnować z tunik oversize, zabudowanych dekoltów pod szyje oraz dużych wzorów na ubraniach.

Nie ważne, jaki masz typ sylwetki, ważne że jesteś wyjątkowa.

Każda kobieta jest piękna, bez względu na to, jaki ma kształt sylwetki. To, że się różnimy, czyni nas wyjątkowymi. Pamiętajmy jednak, że zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu i dobrać odpowiednią dla siebie garderobę. Gdyż szczęśliwa kobieta to taka, która wie, że dobrze wygląda.