Jesteś rodzicem, a może dziadkiem i babcią, nie ważne jeżeli masz małego szkraba ze sobą, który chce spędzić z Tobą trochę czasu to warto mu go poświęcić i zabrać na świeże powietrze. Po pierwsze wiadomo, że przebywanie na świeżym powietrzu doskonale wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu, możemy się dotlenić i pooddychać świeżym powietrzem, a zabawa na dworze to dopiero coś. 

Ogród pełen ciekawostek 

Ogród - wiele możliwości do spędzania czasuZabawa z dziećmi czasami bywa niełatwa, dzieci często się nudzą i potrzebują rozmaitych zabaw. Ogród to świetne rozwiązanie dla najmłodszych, możemy pokazać im przyrodę, opowiadać o roślinach, zwierzętach, czy napotkanych owadach w ogrodzie. Jeżeli mamy zwierzaka domowego możemy zabrać naszego pupila razem z nami, będzie to dla dzieci z pewnością przyjemne i wywoła uśmiech na ich małych twarzyczkach. Ogród to wiele fantastycznych i rozwijających możliwości dla dzieci, z pomocą dorosłych mogą tam spędzić aktywnie i rozwijająco czas. Jeśli masz w ogrodzie warzywa czy owoce możesz zachęcić dziecko, aby pomogło Ci przy pracach ogrodowych, posadźcie razem drzewko, za kilka lat będziesz mógł pokazać dziecku jak drzewko urosło i że to właśnie dzięki niemu. Rozwijającą formą zabawy jest wspólne przygotowanie tabliczek z nazwami warzyw, owoców i roślin oraz umieszczenie ich w ogrodzie w odpowiednich miejscach. Tabliczki z nazwami to dobry pomysł, aby nauczyć dzieci nazw warzyw, owoców, roślin, dzięki takiej aktywności nauka przyjdzie o wiele szybciej. Dziecko będzie mogło obserwować jak wyrastają warzywa i owoce przypominając sobie ich nazwy. 

Jeśli masz wygospodarowane przestronne miejsce w ogrodzie możecie wspólnie zbudować np. tor przeszkód i później wspólnie go przechodzić, to świetna zabawa, jest w niej dużo aktywności fizycznej, która jest bardzo ważna. Innym pomysłem zabawy, do którego również przyda się kawałek wolnej przestrzeni jest zrobienie placu zabaw, jest to podobna forma zabawy co budowanie toru przeszkód, natomiast możemy zrobić inne rzeczy np. huśtawkę, piaskownicę, drabinkę do wspinaczki. Taka forma zabawy to na pewno pomysł na więcej niż jeden dzień wspólnej zabawy, a kilka. Prze kilka dni możecie budować różne elementy waszego toru lub placyku zabaw, a kolejne dni spędzić na wspólnej zabawie w nowo powstałym ogrodzie. 

Aktywnie spędzony czas z dziećmi na świeżym powietrzu to naprawdę rewelacyjna forma zabawy. Czas spędzony wspólnie z pewnością będzie dla was pozytywny i pełen wrażeń, a przy tym możecie stworzyć świetne miejsca do wspólnej zabawy.