Jak wprowadzić kolorowe dodatki do salonu?

Dla wielu osób salon to pomieszczenie, do którego wystroju przywiązują najwięcej uwagi. Nic dziwnego, ponieważ zazwyczaj pełni on funkcję zarówno reprezentacyjną, jak i wypoczynkową. By czuć się komfortowo i swobodnie, warto zadbać o kolorowe dodatki, dzięki którym pomieszczenie nabierze przytulnego charakteru. Wiosna jest porą roku, która szczególnie sprzyja wprowadzaniu do wnętrza barwnych elementów. Można zatem zainspirować się budzącą się do życia przyrodą i sięgnąć po urocze, przykuwające wzrok odcienie.

Ożywcza i przytulna atmosfera

Jak wprowadzić kolorowe dodatki do salonu?Kolorowe dodatki wprowadzają do wnętrza świeżą, ożywczą atmosferę. Komponując aranżację, warto mieć na uwadze wygląd reszty pomieszczenia, w tym elementy już w nim istniejące, na przykład wygląd mebli czy ścian. Trzeba przy tym unikać połączeń zbyt kontrastowych, ponieważ może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Jednak paleta odcieni jest na tyle szeroka, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. By salon nabrał barw, można postawić na przykuwające wzrok elementy, takie jak zasłony czy dywan. Niezwykle modne są obecnie zwłaszcza nowoczesne dywaniki typu shaggy, charakteryzujące się długim włosiem. Wiele osób sięga również po kolorowe poduszki na kanapę. W zależności od charakteru wnętrza wybrać można albo poszewki gładkie lub te pokryte barwnymi deseniami. Dużą popularnością cieszą się motywy roślinne i zwierzęce, a także abstrakcyjne wzory, zwłaszcza często ostatnio spotykane mandale. Wybierając kolorowe dodatki do salonu, warto szukać też wazonów z barwionego szkła lub plastiku w żywym odcieniu, w którym można następnie umieścić bukiet świeżych, wiosennych kwiatów. We wnętrzach w stylu art déco czy glamour świetnie sprawdzą się również niebanalne ozdoby, takie jak figurki, świeczniki, i inne elementy dekoracyjne.

Stylowa paleta barw

Decydując się na wprowadzenie do salonu kolorowych dodatków, warto ustalić, jakie barwy najbardziej ucieszą domowników. Niesłabnącą popularnością cieszą się wszelkie odcienie pastelowe, od delikatnych żółci po błękity i zielenie. Te ostatnie doskonale sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu boho i skandynawskim. W nurtach tych duży nacisk kładzie się na naturalne, inspirowane światem przyrody elementy, dlatego obok zielonego i niebieskiego, na uwadze warto mieć również kolory ziemi. Barwne elementy świetnie ożywią też salon w stylu postindustrialnym. W tego typu aranżacjach postawić można na zgaszone, jakby przybrudzone odcienie, jednak dostępna paleta barw jest niezwykle szeroka. Z kolei właściciele nowoczesnych salonów minimalistycznych mogą sięgnąć po mocne, przykuwające uwagę akcenty. Kolor do pokoju wprowadzić może na przykład barwny dywan, wazon o oryginalnym kształcie czy abstrakcyjna grafika na ścianie.