Kolor włosów jest nie bez znaczenia dla odbioru całej fryzury. Często kobiety decydują się na zmianę swojego naturalnego koloru włosów na odcień bardziej intensywny i głęboki. Nie trzeba od razu udać się do fryzjera, żeby prezentować się dobrze, wystarczy do tego domowy zabieg koloryzacji. Farba do włosów właściwie dobrana nie tylko poprawi urodę, sprawi także, że włosy nabiorą blasku, będą zdrowo wyglądały. Obecnie w drogeriach nie brakuje takich kosmetyków, do wyboru są zarówno te powstałe z chemicznych składników, jak i z naturalnych.

Na jakie farby do włosów się zdecydować, żeby farbowanie się udało?

Jak prawidłowo pofarbować włosy w domu?Pierwsze domowe farbowanie włosów nie musi być trudnym zadaniem. Wystarczy wybrać taki odcień farby do włosów, który będzie różnił się tylko kilkoma tonami od naturalnego koloru. Kosmetyk nakłada się na całą długość włosów, jest to proste, gdy ma się do tego przygotowane odpowiednie fryzjerskie narzędzia, rękawiczki jednorazowe, w przypadku dobrych wyrobów kosmetycznych większość z tego znajduje się w opakowaniu produktu. Farba do włosów o naturalnym składzie może okazać się bardziej pomocna niż ta oparta na chemicznych składnikach, zarówno włosy, jak i skóra głowy mogą lepiej zareagować na taki preparat. Takie naturalne komponenty nie tylko okażą się pomocne w przefarbowaniu włosów, poprawnie zadbają o kondycję włosa i skóry głowy. Nie pojawią się podrażnienia, ani w czasie przeprowadzania takiego zabiegu, ani później po jego zakończeniu. 

Jak farbować włosy krok po kroku?

Farbowanie włosów w domu jest nie tylko tanie, może być także przyjemnym sposobem dbania o swój wizerunek. Jeśli zostaną użyte dobrej jakości farby, nie występuje niebezpieczeństwo zniszczenia włosów. W pierwszej kolejności warto wykonać próbę uczuleniową, sprawdzić, czy dany kosmetyk służący do koloryzacji nie wywoła podrażnienia na skórze. Następnie rozprowadza się farbę, należy ją nanieść równomiernie tak żeby żaden kosmek nie został pominięty. Farba do włosów powinna zostać na włosach przynajmniej przez pół godziny, dla mocniejszego efektu warto przytrzymać ją nieco dłużej, pamiętają jednak, żeby cały czas sprawdzać, jak zmienia się odcień i czy skóra głowy nie jest zaczerwieniona. Czas trzymania farby na włosach ustala producent, dlatego przed dokonaniem zabiegu koloryzacji koniecznie trzeba przeczytać dokładnie instrukcję na takim wyrobie kosmetycznym. Po odczekaniu odpowiedniego czasu należy dokładnie spłukać produkt wodą, a następnie umyć przy pomocy delikatnego szamponu i nawilżającej odżywki.