Sucha skóra wymaga odpowiednio dobranej pielęgnacji do jej potrzeb. Dlatego warto poznać potrzeby swojej skóry, żeby odpowiednio dobrać pielęgnację. Pielęgnacja pozwoli na pozbycie się uczucia ściągnięcia, szorstkości i napięcia.

Sucha skóra twarzy - jaka pielęgnacja?

Bardzo sucha skóra twarzy - co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim sucha skóra twarzy potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Jak nawilżyć bardzo sucha skórę? Znajdź odpowiedni krem bogaty w składniki nawilżające, żeby odpowiednio ją zabezpieczyć i odżywić. Ważnym aspektem przy nawilżeniu  jest tonizacja skóry, żeby po jej umyciu pozbyć się uczucia ściągnięcia i suchości. Tonik ma za zadanie przywrócić odpowiednie PH skóry. Innym istotnym czynnikiem przy suchej skórze, jest jej odpowiednie zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi, dlatego filtr przeciwsłoneczny powinien być używany przez cały rok. 

Czego warto unikać przy suchej skórze twarzy?

Jak nawilżyć bardzo suchą skórę?Sucha skóra twarzy jest bardzo delikatna, z tego względu przy pielęgnacji należy uważać, żeby wybierać produkty delikatne, o łagodnym działaniu, unikać takich, które mogą ją dodatkowo podrażnić. Nie jest zalecane używanie produktów wysuszających, w tym wypadku lepiej zdecydować się na nawilżenie i bogatsze konsystencje, które odżywia skórę, ale jednocześnie będą ją uspokajały i wyciszały.

Kolejną kwestią na którą trzeba uważać jest złuszczanie skóry. Jest to niezbędny zabieg, aby produkty, których używamy mogły odpowiednio działać, ale przy suchej skórze twarzy należy wybierać takie produkty złuszczające, które delikatnie złuszczają naskórek i pozostawiają gładką, ale nawilżoną skórę.

Jaka dieta przy suchej skórze?

Trzeba pamiętać, że nasz organizm działa, gdy dobrze się nim opiekujemy. Dlatego też, tak istotną rolę w naszym życiu ma odpowiednia dobrze zbilansowana dieta. Jednym z czynników, które ma ogromne znaczenie na wygląd naszej skóry jest właściwe nawodnienie naszego organizmu. Każdy z nas powinien pić minimum 2 litry płynów.

Sucha skóra głowy - jak działać?

Sucha skóra głowy wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Systematyczne i racjonalne działania przyniosą zadowalające efekty w krótkim czasie, ale trzeba zapamiętać kilka kwestii. Przy suchej skórze głowy trzeba pamiętać, żeby myć włosy w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Po drugie lepiej zrezygnować z prostownicy, lokówki czy suszarki, ponieważ ich regularne używanie może przyczynić się do pogorszenia nie tylko kondycji włosów, ale również skóry głowy przez wysokie temperatury. Innym aspektem jest stosowanie przerw między zabiegami koloryzacyjnymi, pozwoli to na regenerację skóry głowy i unikanie podrażnień skóry. Przy suchej skórze głowy warto postawić na naturalne produkty, skierowane do wrażliwej skóry. Koniecznie trzeba zrezygnować z szorstkich ręczników przy wycieraniu skóry głowy po myciu włosów.

Sucha skóra twarzy lub głowy to zmora wielu osób, ale właściwa pielęgnacja i dbanie o skórę pozwoli cieszyć pięknym wyglądem, komfortem i zdrowiem. Wystarczy stosować najważniejsze rady, żeby skóra poczuła różnicę i odwdzięczyła się za opiekę.